Меню сайту
Форма входу
Головна » Файли » Методичнні посібники

Аналітичні накази
[ Викачати з сервера (576.5 Kb) ] 01.12.2011, 13:53

Наказ – це важливий розпорядчий документ, який видається  директором школи на основі діючих  законів, постанов та інших нормативних документів. За допомогою наказу керівник ставить перед працівниками закладу основні завдання, вказує шляхи розв’язання важливих і принципових питань. Наказ є обов’язковим для виконання всіма працівниками даного закладу.

Підготовка проекту наказу може бути доручена одному із заступників директора школи. Головна умова забезпечення якості наказу – достатня компетентність осіб, які його готують.  Чим вищий рівень наказу, тим вищі вимоги до його  складачів (професіоналізм, глибина знання питання, загальний культурний рівень, уміння висловлювати думки. Можна виділити  наступні етапи підготовки наказів: вивчення суті питання; підготовка проекту наказу; погодження наказу;  підписання наказу; ознайомлення з його змістом працівників школи.

Перша стадія розробки проекту наказу – визначення кола питань, стан вивчення навчальних дисциплін у поточному році, які необхідно в ньому відобразити.

Залежно від навчальної дисципліни, приступають до вивчення законодавчих актів і нормативів (Навчальних програм, Державних стандартів, Методичних рекомендацій з викладання у поточному році). Перегляд раніше виданих з цього питання наказів дозволить  запобігти дублюванням і протиріччям, загострити увагу на невирішених сторонах проблеми.

Підготовка проету наказу вимагає збору необхідної інформації по суті поставленого питання. Для цього використовують співбесіди з вчителем, відвідування уроків, факультативів, позакласних заходів, анкетування, зрізи знань, виконання контрольних робіт, перевірку робочих зошитів учнів, зошита із самоосвіти вчителя, календарного, позаурочного планування та записів у класному журналі. Бажано для цього скласти спеціальний план вивчення питання.

Зібравши та вивчивши необхідні матеріали, приступають до написання проекту наказу. Текст найчастіше складається з двох взаємопов’язаних частин – констатуючої та розпорядчої.

Погодження наказу – це попередня оцінка суті проекту наказу, його обґрунтованості, доцільності і своєчасності, відповідності діючим нормативним актами. Внутрішнє погодження проекту наказу – це його  відування керівником.Якщо до проекту наказу є зауваження  і доповнення, то їх висловлюють на окремій сторінці.

Після підписання наказу керівником, він є обов’язковим для його виконання. З наказом ознайомлюються під підпис особи, яких безпосередньо стасується його зміст та інші працівники через дошку об'яв.

Аналітичні накази – найбільш складні накази. В них узагальнюються підсумки  вивчення досвіду роботи вчителів, груп вчителів, класних керівників, м/о з метою їх розповсюдження, узагальнення та використання у практиці.

Пропонуємо зразки аналітичних наказів щодо вивчення рівня викладання навчальних дисциплін.

Категорія: Методичнні посібники | Додав: Admin
Переглядів: 3627 | Завантажень: 28036 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


ЗНО 2017

 Підготовка до ЗНО 2017

Погода в Широкому
Точний час
Наша адреса:
Дніпропетровська область

Широківський район

смт Широке

вул.Набережна, 120

53700

тел.(05657)2-10-83

e-mail: shirokeschool@gmail.com

Мої знання
Друзі сайту
  • Районний відділ освіти
  • Новоселівська СЗШ
  • Широківська СЗШ №2
  • Степівська СЗШ
  • Олександрійська СЗШ
  • Олександрівська СЗШ
  • Андріївська СЗШ Соф. р-ну
  • Карпівська СЗШ
  • Зеленобалківська СЗШ
  • Кам'янська СЗШ